Napisane przez: kasp3rski | Lipiec 12, 2008

EasyLinux 19 – Mandriva 2008.1


EasyLinux 19

Mandriva, to jedna z najpopularniejszych dystrybucji dla początkujących użytkowników Linuxa. Popularność zyskała sobie między innymi dzięki prostocie obsługi i ogromnej ilości dostępnego oprogramowania.

W 19 wydaniu EasyLinux została przedstawiona najnowsza wersja Mandrivy. Znajdziemy w nim między innymi informacje o tym, jak zainstalować i skonfigurować powyższą dystrybucję.

Serwer Samba

Samba to implementacja sieciowych protokołów Microsoftu dla systemów uniksowych. Autor artykułu krok po kroku opisuje jak szybko i w prosty sposób można uzyskać dostęp z Windows do Linuxa.

KMyMoney

Każdy z nas codziennie dokonuje różnych operacji pieniędzmi. Pożyczki, wydatki, inwestycje…  Czasami arkusz kalkulacyjny nie wystarcza i wtedy należy poszukać odpowiedniej aplikacji do zarządzania finansami. Najpopularniejsze programy tego typu, które znajdziemy w Linuxie to KMyMoney (KDE) oraz GnuCash (Gnome). Odpowiedni dla początkującego jest pierwszy z nich. O tym, jak go urzywać dowiemy się właśnie w tym artykule.

Gnome Blog

Minęły czasy, kiedy pamiętniki pisaliśmy w tajemnicy. Dziś popularne są tak zwane blogi – dzienniki internetowe. Pisząc je dzielimy się ze światem naszymi przemyśleniami, radościami i smutkami. Poznajmy zatem program Gnome Blog, dzięki któremu możemy pisać posty bez konieczności otwierania przeglądarki.

Azureus

To jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent. W najnowszym EasyLinux poznamy nową wersję tego programu i nauczymy się go urzywać.

Emulator DOSBox

Chociaż na rynku pojawiają się coraz to nowsze gry z oszałamiającą grafiką, to jednak czasami warto wrócić do tych, które może pięknej szaty graficznej nie miały, ale za to wciągały na dłuższy czas. W tym artykule dowiemy się jak za pomocą emulatora DOSBox uruchomić stare gry na Linuxie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Google photo

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: