Napisane przez: kasp3rski | Październik 25, 2008

Wojciech Cejrowski

Chyba każdy z Was zna Wojciecha Cejrowskiego – podróżnika, publicystę, antropologa, a z zawodu cieślę (sic!).

Wczoraj o godzinie 20:00 w jednej ze szkół w Nowej Hucie (dzielnica Krakowa) odbył się Wieczór z WC (WC show). Przybyłem, zobaczyłem i nieźle się uśmiałem. Było ciekawie, wesoło, a momentami strasznie ;-). Po całym występie, można było zadać W.C. kilka pytań. Na zakończenie można było nabyć książki jego autorstwa i dostać autograf, (zrobić zdjęcie itp.). Nie chciało mi się stać w dłuuuuuuuugiej kolejce (a poza tym 1 książkę już mam (z autografem xD)), więc poszedłem do domu.

Od 23 X 2008 – 26 X 2008 w Krakowie trwają 12 targi książki. Byłem już na 11 Targach (rok temu) (wtedy właśnie kupiłem „Rio Anacondo” Wojciecha Cejrowskiego), a że w tym roku zapowiadało się również ciekawe widowisko(?), bez namysłu wziąłem trochę złociszy i pognałem na ul. Centralną. Zakupiłem bilet i ruszyłem na halę. Tak naprawdę miałem tylko 1 cel – kupić „Gringo wśród dzikich plemion” (oczywiście W. Cejrowskiego). Dosyć szybko znalazłem stoisko wydawnictwa Prószyński i S-ka, przy którym W.C. podpisywał swoje książki. Zakupiłem więc „Gringo…”, poprosiłem o dedykację i autograf, po czym poszedłem dalej. Niestety, ciekawych książek było bardzo dużo, ale pieniędzy, które mogłem przeznaczyć na ich kupno, znacznie mniej. Wróciłem więc jeszcze na chwilę do poprzedniego stoiska i zacząłem słuchać śmiesznych, nietypowych oraz zgryźliwych komentarzy W.C.. W ten oto sposób zakończyłem obchód. Następnie udałem się na przystanek tramwajowy i w spokoju wróciłem do domu.

Książka już mnie wciągnęła, myślę, że nie długo pojawi się tutaj opinia na jej temat.

Do następnego.

Reklamy

Responses

  1. Zarówno „Gringo wśród dzikich plemion” jak i „Rio Anaconda” przeczytałem już jakiś czas temu, uważam oczywiście, że obie są świetne. 😀 Na targach też byłem (w sobotę), nabyłem parę interesujących publikacji (http://helion.pl/ksiazki/xxatak.htm http://helion.pl/ksiazki/latelk.htm) oraz książkę o podobnej tematyce co te autorstwa WC – „Blondynka u szmana” Beaty Pawlikowskiej (z autografem ofc).

    BTW czytając początek zdania „Byłem już na 11 targach” można wywnioskować, że byłeś już w swoim życiu na jedenastu targach, a nie na jedenastych targach. Pisz słownie albo używaj pełnej nazwy (11 Targach Książki w Krakowie) to nie będzie takich problemów. 😉

  2. Książek Beaty Pawlikowskiej jeszcze nie czytałem, ale przeglądałem przeprowadzone z nią wywiady. Myślę, że też w przyszłości zakupię jedną z jej pozycji.

    Masz rację, napisałem dwuznacznie (niepoprawnie). Poprawione.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Google photo

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: